گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت

سوالات متداول
1- جهت دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای مهاجرت چه مدارکی مورد نیاز است؟ برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه مدارکی چون کد ملی، کد پستی، پاسپورت و… مورد نیاز است که توضیحات بیشتر در این مقاله ارائه شده است.
2- گواهی عدم سوء پیشینه برای مهاجرت چه مدت اعتبار دارد؟ مدت اعتبار گواهی سفارت تنها شش ماه می باشد که در مورد نحوه صدور و دریافت این گواهی توضیحات بیشتر در این مقاله ارائه شده است.
3- از چه طریق می توان گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کرد؟ دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای مهاجرت به دو شکل حضوری و غیر حضوری انجام می شود که مراحل و نحوه دریافت هر یک از آن ها به طور کامل در این مقاله ارائه شده است.

برای مشاوره نحوه دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت

برای مشاوره نحوه دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت

تماس با سامانه ها

نظرات کاربران

احسان 1402/08/19
سلام، برای گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت باید آدرس خونه هم بدیم؟
پاسخ مشاور: سلام، بله. برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت ارائه نشانی منزل و کد پستی الزامی است.
Mahdi 1402/08/18
سلامزندان رفتم به جرم کیفری چندین سال قبلولی تو سامانه برام مینویسه عدم سوپیشینه حالا تو فرم ۲۶۰ لاتاری این رو بنویسم یا نه!چون میگن حقیقت رو بگیدچکار کنم ممکنه به مشکل بخورم
پاسخ مشاور: سلام، در صورتی که سوپیشینه شما در سیستم حذف شده باشد نیازی به مطرح کردن این موضوع وجود ندارد. اما متاسفانه ثبت نام لاتاری راس ساعت 19:30 تاریخ 16 آبان به اتمام رسید. می توانید برای سال بعد اقدام کنید.
امیدی 1402/08/18
سلام، اگه بخواییم گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت دریافت کنیم باید پاسپورت داشته باشیم؟
پاسخ مشاور: سلام، بله. داشتن پاسپورت برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت الزامی است.
Mehdi 1402/02/03
سلام ۱۰ روز زندان بودم به اتهام معاونت در مواد مخدر اما در حکم قاضی تبرعه شدم ایا سوع پیشینه حساب میشه؟مشکلی داره برای مهاجرت؟
پاسخ مشاور: سلام. در صورتی که حکم برائت شما صادر شده باشد. سوء پیشینه ای برای شما لحاظ نمی شود. برای اطلاع از جرایم و مجازات هایی که مشمول سوء پیشینه طی مدت مورد نظر قانون گذار می گردند، ماده 25 قانون مجازات اسلامی جدید را مورد مشاهده قرار دهید.
مهدی 1402/01/23
سلاممن پنج سال پیش به جرم معاونت در پرداخت رشوه به مدت یک هفته زندان بودم و انگشت نگاری شدمایا الان میتونم برای مهاجرت اقدام کنم؟ آیا برای من عدم سوپیشینه میزنند
پاسخ مشاور: سلام. برای مهاجرت نیازمند گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت هستید.
ثاره رسولی 1401/09/14
چجوری باید گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت کانادا رو بگیریم؟
پاسخ مشاور: سلام. برای دریافت این گواهی می توان از همان روش های حضوری و غیر حضوری یعنی مراجعه به دفاتر پلیس ۱۰+ یا دریافت از سامانه ثنا اقدام کنین.
سحر مردانی 1401/09/06
تا چه مدت این گواهی اعتبار داره از زمانی که دریافتش می کنیم؟
پاسخ مشاور: سلام . مدت اعتبار گواهی سفارت عدم سوء پیشینه تنها به مدت شش ماه خواهد بود.
محمد مهدی 1401/08/29
باید از چه سایتی این گواهی رو بگیرم؟
پاسخ مشاور: سلام. باید به سایت mikhak.mfa.gov.ir مراجعه کنین.