وثیقه خروج از کشور

سوالات متداول
1- ✔️ میزان وثیقه خروج از کشور در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟ ✔️ مشمولین غیر غایب می توانند با توجه به نوع سفر خود میزان وثیقه خروج از کشور ۱۴۰۳ را پرداخت کنند که هزینه هر یک در متن مقاله بیان شده است.
2- ✔️ نحوه پرداخت وثیقه خروج از کشور 1403 چگونه است؟ ✔️ در حال حاضر پرداخت وثیقه 1403 مشمولان خدمت سربازی از طریق سامانه پلیس سخا امکان پذیر است. توضیحات تکمیلی و مراحل پرداخت در مقاله ارائه شده است.
3- ✔️ مدت مجاز وثیقه برای دارندگان مجوز خروج از کشور چند روز است؟ ✔️ اعتبار وثیقه ها محدود بوده و برای سفرهای علمی، تحقیقاتی، زیارتی، ورزشی و غیره متفاوت است. مدت مجاز هر کدام از سفرها به طور جزئی در متن مقاله آورده شده است.

برای مشاوره وثیقه خروج از کشور ۱۴۰۳

برای مشاوره وثیقه خروج از کشور ۱۴۰۳

تماس با سامانه ها

نظرات کاربران

شایان 1403/02/30
کجا میتونم وثیقه بزارم من نیاز فوری به گذرنامه دارم لطفا راهنماییم کنید
پاسخ مشاور: سلام. نحوه گذاشتن وثیقه خروج از کشور در متن مقاله آمده است.
1458454 1403/02/25
سلام شرایط وثیقه برای خروج از کشور چیه؟
پاسخ مشاور: سلام. شرایط دریافت وثیقه خروج از کشور در متن مقاله آمده است.
امیر 1403/02/24
سلام وثیقه چقدر شده پولش؟
پاسخ مشاور: سلام. قیمت وثیقه خروج از کشور برای هر سفری متفاوته.
امین 1403/01/19
سلام جریمه اینکه بیشتر از مدت وثیقه برنگشته باشیم چیه؟
پاسخ مشاور: سلام. طبق قانون، افرادی که در مدت تعیین شده به کشور برنگردن، سازمان نظام وظیفه عمومی، وثیقه خروج از کشور مشمولان غایب را ضبط کرده و وجه مورد نظر به حساب مربوطه واریز می‌شود.
محمد 1402/08/19
سلام من برای سه ماه دیگه قصد خروج از کشور برای سفر زیارتی دارم ، برای دریافت پاسپورت درخواست مجوز خروج دادم و توسط دانشگاه تایید شد الان مرحله پرداخت ضمانته میخواستم بدونم چند روز مهلت دارم تا ضمانت رو پرداخت کنم؟
پاسخ مشاور: سلام، در هر زمان می توانید برای پرداخت وثیقه خروج از کشور اقدام کنید. اما باید هنگام وارد کردن زمان خروج خود از کشور و زمان ورود دقت زیادی داشته باشید.
عادل 1402/08/19
سلام و عرض ادب خسته نباشیدببخشید من میخواستم واسه کار برم دبی دانشجو هستمچند روز میتونم اونجام بمونم و چقدر وثیقه میخواد ؟
پاسخ مشاور: سلام، در صورتی که دانشجو باشید نمی توانید برای کار از کشور خارج شوید. اما وثیقه خروج از کشور برای دانشجویان برای سفر تفریحی 15 میلیون است و 30 روز اعتبار دارد.
بدون نام 1402/08/03
سلام و خسته نباشیدهمسرم فوت کردن و پسرم۱۱ سالشه و برای دیدار برادرم باید از کشور خارج شویم اما پدربزرگپسرم که قیمش هست پاسپورت و تمدید نمیکنن و رضایت نمیده میشه با گذاشتن وثیقه بدون رضایت پدربزرگ پاسپورت و تمدید کرد ورفت؟؟
پاسخ مشاور: سلام، خیر. برای خروج از کشور افراد زیر 18 سال داشتن اجازه قیم قانونی الزامی است.
امیرحسین 1402/07/20
سلام من برای وثیقه اقدام کردم و تا ۲۸ ام مهرماه برام وثیقه صادر شد اما گذرنامه من دیر اومد و الان میخوام این مدت زمان رو تمدید کنم باید پول برگرده حسابم دوباره اقدام کنم یا راهه دیگه ای هم داره؟
پاسخ مشاور: سلام، مدت اعتبار وثیقه خروج از کشور مشخص شده است. در صورتی که پیش از اتمام اعتبار به کشور بازنگردید جریمه خواهید شد. برای اطلاع از پرداخت یا عدم پرداخت وثیقه می توانید به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.
محمدی 1402/07/19
سلام وقت به خیرمن برای پسرم وثیقه خروج پرداخت کردم ولی برنامه سفر کنسل شد چطور می شه مبلغ وثیقه رو پس گرفت؟با تشکر
پاسخ مشاور: سلام. باید به صورت حضوری به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنین.
بدون نام 1402/07/19
سلام مشمىل به سربازي هستم و در دانشگاه ايران ثبت نام كردم معاف شدم از تحصيل و وثيقه گذاشتم اومدم استانبول پزشكي ثبتنام كردم ايا ميتونم برگردم ايران؟؟؟؟
پاسخ مشاور: سلام، در صورتی که قانونا معاف شده باشید بله امکان بازگشت وجود دارد. در صورتی که بدون معافیت و تنها با وثیقه خروج از کشور از ایران خارج شده باشید باید پیش از اتمام اعتبار به کشور بازگردید. در غیر این صورت جریمه خواهید شد.

نمایش نظرات بیشتر...