گرفتن تابعیت ایران برای اتباع افغانی

سوالات متداول
1- ✔️گرفتن تابعیت ایران برای اتباع افغانی به چه روش هایی قابل انجام است؟ ✔️اتباع افغان برای دریافت تابعیت ایرانی می توانند از طریق روش های ذاتی یا اکتسابی اقدام نمایند. توضیحات بیشتر در این مقاله ارائه شده است.
2- ✔️شرایط گرفتن تابعیت ایران برای اتباع افغانی به چه صورت است؟ ✔️از شرایط دریافت تابعیت ایران برای اتباع افغانی می توان به تسلط به زبان فارسی، اقامت حداقل به مدت 5 سال در این کشور، ازدواج با یک شهروند ایرانی و... اشاره کرد. توضیحات بیشتر در متن مقاله ارائه شده است.
3- ✔️مدت زمان دریافت تابعیت ایران برای اتباع افغانی چه مدت می باشد؟ ✔️بسته به مدارک ارسالی متقاضی، مدت زمان دریافت تابعیت ایران می توان از 3 ماه تا 6 ماه به طول انجامد. توضیحات بیشتر در این مقاله ارائه شده است.

برای مشاوره شرایط گرفتن تابعیت ایران برای اتباع افغانی

برای مشاوره شرایط گرفتن تابعیت ایران برای اتباع افغانی

تماس با سامانه ها

نظرات کاربران

ذبیح الله 1402/08/27
سلام، هزینه گرفتن تابعیت ایران برای اتباع افغانی چقدره؟
پاسخ مشاور: سلام، هزینه های گرفتن تابعیت ایران برای اتباع افغانی شامل مواردی مانند هزینه اداری، ترجمه و ... می شود. توضیحات لازم در خصوص این هزینه ها در متن مقاله آمده است.
احمد صمدی 1402/08/21
سلام من برگه سرشماری سفید از مازندارن دارم الآنم کرج زنده گیم میکنم میخواهم برگه سبز بگیرم اما چند دفتر کفالت مراجعه کردم جواب کردن می‌گویند باید بروی شمال من چیکار کنم مشکل ما کجا حل میشود ممنون
پاسخ مشاور: سلام، اطلاعات شما در دفتر کفالت مازندران ثبت شده است. می توانید با ارائه مدارک محل سکونت جدید به این دفتر، برای جا به جایی دفتر کفال خود به کرج اقدام کنید. در غیر این صورت برای دریافت گرفتن تابعیت ایران برای اتباع افغانی باید از طریق دفتر کفالت مازندران اقدامات لازم را انجام دهید.
گودرزی 1402/08/13
سلام، برای گرفتن تابعیت ایران برای اتباع افغانی چه مدارکی باید وجود داشته باشه؟
پاسخ مشاور: سلام، از جمله مدارک لازم برای گرفتن تابعیت ایران برای اتباع افغانی می توان به مدارک هویتی مانند پاسپورت و... اشاره کرد. دیگر مدارک لازم در متن مقاله آمده است.
موید 1402/08/06
سلام، مدت زمان لازم برای گرفتن تابعیت ایران برای اتباع افغانی چقدر هست؟
پاسخ مشاور: سلام، مدت زمان لازم برای دریافت تابعیت ایران توسط اتباع افغانی به طور متوسط 3 تا 6 ماه است. برای اطلاعات بیشتر به متن مقاله مراجعه کنید.