پیگیری ویزا

سوالات متداول
1- ✔️ از چه روش های می توان پیگیری ویزا در مهاجرت به کشور های دیگر را انجام داد؟ ✔️ وزارت امور خارجه روش های متعددی مانند پیگیری از طریق کد ملی، شماره پاسپورت، کد رهگیری و ... را در اختیار افراد قرار داده است تا بتوانند ویزای درخواستی را پیگیری نمایند که در متن نیز توضیحات تمامی این روش ها ارائه شده است.
2- ✔️ پیگیری ویزا از طریق شماره پاسپورت به چه صورتی انجام می شود؟ ✔️ پیگیری ویزا معمولا از طریق سامانه روادید جمهوری اسلامی به آدرس evisa.mfa.ir/fa صورت می گیرد و افراد می توانند در این سامانه با وارد کردن کد رهگیری یا شماره پاسپورت از وضعیت ویزا اطلاع کسب کنند که در متن نیز به این موارد اشاره شده است.
3- ✔️ مدت زمان پاسخگویی به درخواست پیگیری ویزا چقدر است؟ ✔️ مدت زمان جواب به پیگیری ویزا با توجه به نوع ویزا و همچنین کشور مقصد متفاوت است و افراد نباید انتظار داشته باشند در مدت زمان کوتاهی این نتیجه را دریافت نمایند. ضمن اینکه در متن به جزئیات دقیق زمان پاسخگویی به درخواست ها اشاره شده است

برای مشاوره نحوه پیگیری ویزا

برای مشاوره نحوه پیگیری ویزا

تماس با سامانه ها

نظرات کاربران

محمدی 1403/02/25
سلام از کجا بفهمیم ویزا صادر شده؟
پاسخ مشاور: سلام. نحوه پیگیری ویزا در متن مقاله آمده است.
فاطمه 1403/01/08
سلام ببخشید وقتی جواب ویزا بیاد فقد خود متقاضی باید بره سفارت بگیره یا هرکسی میتونه بجاش بره بگیره
پاسخ مشاور: سلام. خود فرد باید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنه.
جعفرمردانی زنوز 1402/09/01
برای دخترم از المان شش ماه پیش دعوتنامه ارسال شده است کل مدارک را به سفارت تحویل داده است شش ماه بیشتر است بلاتکلیف مانده است تاکی منتظر بماند حتی پاسپورت در سفارت مانده است رد یاقبولی ودلیل این تاخیر کی مشخص خواهد شد باتشکرشماره تماس من 09143911809 اسم دخترم فاطمه مردانی ژنوژ است
پاسخ مشاور: سلام، به دلیل تقاضای زیاد امور اداری در سفارت آلمان کند پیش می رود. برای پیگیری ویزا می توانید از طریق شماره تماس یا ایمیل با سفارت این کشور ارتباط برقرار کنید.
مهدیه محمدی 1402/08/15
سلام من سه هفته میشه پاسپورتم روی توی سفارت المان انداختم بای درخواست ویزای پیوست اما هنوز بمن زنگ نزدن این امر عادی هس چقدر زمان میبره بمن زنگ بزنن ؟؟
پاسخ مشاور: سلام، به طور کلی به دلیل ازدیاد درخواست ها انجام امور در سفارت آلمان زمان بر می باشد. باید در انتظار نتیجه بمانید و یا اینکه برای پیگیری ویزا با سفارت ارتباط برقرار کنید.
محمد زاهد استم از کابل 1402/07/05
من مدت ده روز میشه در ویزه ایران ثبت نام کردم در همان تاریخ که ثبت نام کردم در همان تاریخ مصاحبه را داده بررسی وضعیت درخواست: را در انتظار بررسی گقته در با ره معلومات بیتنه
پاسخ مشاور: سلام. برای طی مراحل بعدی باید منتشر جواب مصاحبه اتون باشین.
فاطمه 1402/06/27
سلام.حدود ده روز پیش زمان انگشت نگاری پاسپورت مرا تحویل گرفتند و امروز از طریق پست ان را به من برگرداندند.ولی ایمیلی مبنی بر رد ویزا هنوز دریافت نکرده ام.ایا این به معنی ریجکتی و رد ویزا است؟
پاسخ مشاور: سلام، راه های مختلف پیگیری ویزا در متن مقاله آمده است.
مهناز 1402/05/09
سلام وقتتون بخیر یک ماهی هست برای ویزای دانشجویی ایتالیا اقدام کردم اما هنوز ویزایی صادر نشده از طریق سایت هم پیگیری می کنم مدت زمان صدور ویزا چقدر هست.
پاسخ مشاور: سلام. مدت زمان صدور ویزا به عوامل متفاوتی بستگی دارد اما برای ویزای تحصیلی ممکن از بین 2 تا 5 هفته زمان ببرد.
صابر 1401/12/27
سلام چقد طول می کشه تا جواب ویزامون پییگیری بشه؟
پاسخ مشاور: سلام. میانگین مدت زمان برای جواب درخواست ویزای ثبت شده چیزی در حدود 3 تا 6 ماه است که ای مدت زمان با توجه به نوع ویزا و کشور مقصد متغییر است
امیر درویشی 1401/12/11
سلام برای پیگیری ویزا با شماره پاسپورتمون چجوری باید اقدام کنیم؟
پاسخ مشاور: سلام. نحوه پیگیری ویزا با شماره پاسپورت در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.